Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Seriesim div.4 omg. 1 | Utskriftsdatum | 24 september 2011 | |||
Tävlingsort | Perstorp | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | KKKarpen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 september 2011 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | S 71 | 1997 | S71 | 2:15.16 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Sofie Klügel | 1998 | 38.70 | 1:12.76 | |||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 31.86 | 1:44.62 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 30.54 | 2:15.16 | |||||||
2 | SS Delfin | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:25.03 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Ebba Persson | 1997 | 41.00 | 1:19.68 | |||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 32.57 | 1:52.25 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 32.78 | 2:25.03 | |||||||
3 | Tyringe Simsällskap | 1996 | Tyringe Simsällskap | 2:34.52 | ||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Emelie Nilsson | 1997 | 39.79 | 1:15.18 | |||||||
Elina Jonsson | 1999 | 40.43 | 1:55.61 | |||||||
Ellinor Höjendal | 1999 | 38.91 | 2:34.52 | |||||||
4 | Osby Simsällskap Dam | 1996 | Osby Simsällskap | 2:35.84 | ||||||
Helena Lissner | 1997 | 40.45 | 40.45 | |||||||
Maja Pettersson | 1999 | 45.17 | 1:25.62 | |||||||
Miranda Orajärvi | 1998 | 35.21 | 2:00.83 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 35.01 | 2:35.84 | |||||||
5 | Klippans SS | 0 | Klippans Simsällskap | 2:43.61 | ||||||
Kajsa Molin | 1996 | 44.71 | 44.71 | |||||||
Hilda Johansson | 1998 | 49.63 | 1:34.34 | |||||||
Christina Dahlén | 1997 | 34.52 | 2:08.86 | |||||||
Gabriella Henriksson | 2000 | 34.75 | 2:43.61 | |||||||
6 | KK Karpen | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 3:05.93 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 51.50 | 51.50 | |||||||
Nathalie Wong | 2000 | 52.01 | 1:43.51 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 1:22.59 | 3:06.10 | |||||||
Michelle Khan | 1996 | 3:05.93 | ||||||||
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tyringe Simsällskap | 1996 | Tyringe Simsällskap | 2:24.65 | ||||||
Kevin Bylin | 1997 | 35.66 | 35.66 | |||||||
Philip Rantzow | 1999 | 46.21 | 1:21.87 | |||||||
Karl Persson | 1998 | 35.89 | 1:57.76 | |||||||
Kristoffer Lundin | 1997 | 26.89 | 2:24.65 | |||||||
2 | S 71 | 1997 | S71 | 2:28.77 | ||||||
Pontus Ernstsson | 1999 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Kassem Abou Nawfal | 1997 | 38.42 | 1:19.24 | |||||||
Oscar Johnsson | 1999 | 35.75 | 1:54.99 | |||||||
Joel Mörck | 1999 | 33.78 | 2:28.77 | |||||||
3 | SS Delfin | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:36.80 | ||||||
Jakob Petersén | 2001 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Lucas Claesson | 1997 | 40.70 | 1:25.57 | |||||||
Oliver Gustafsson | 1997 | 30.84 | 1:56.41 | |||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 40.39 | 2:36.80 | |||||||
4 | Osby Simsällskap Herr | 1996 | Osby Simsällskap | 2:39.48 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Oscar Melin | 1997 | 52.19 | 1:33.33 | |||||||
Viktor Pettersson | 1996 | 33.32 | 2:06.65 | |||||||
Sverre van Brink | 1998 | 32.83 | 2:39.48 | |||||||
5 | Klippans SS | 0 | Klippans Simsällskap | 2:41.12 | ||||||
Marcus Skog | 1996 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Benjamin Redzepovic | 1999 | 47.91 | 1:21.17 | |||||||
Jonathan Skog | 2000 | 42.36 | 2:03.53 | |||||||
Melker Axelsson | 1998 | 37.59 | 2:41.12 | |||||||
6 | KK Karpen | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 3:21.19 | ||||||
Axel Rietz | 1998 | 1:02.16 | 1:02.16 | |||||||
Filip Lundberg | 2000 | 50.62 | 1:52.78 | |||||||
Felix Lundberg | 1998 | 42.56 | 2:35.34 | |||||||
Marcus Sandell | 2000 | 45.85 | 3:21.19 | |||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.22 | ||||||
2 | Mollie Persson | 2000 | S71 | 35.29 | ||||||
3 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.62 | ||||||
4 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 35.76 | ||||||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.35 | ||||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 38.11 | ||||||
7 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.32 | ||||||
8 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.45 | ||||||
9 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.74 | ||||||
10 | Klara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 51.65 | ||||||
11 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:02.01 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 40.74 | ||||||
2 | Patric Lundberg | 2000 | S71 | 41.45 | ||||||
3 | Filip Lundberg | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.75 | ||||||
4 | Edvin Carlsson | 2000 | Osby Simsällskap | 41.92 | ||||||
5 | Anton Svensson | 2001 | S71 | 42.62 | ||||||
6 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 46.64 | ||||||
7 | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 47.77 | ||||||
8 | Marcus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.41 | ||||||
9 | Edvin Johanesson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 1:01.35 | ||||||
10 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 1:02.21 | ||||||
11 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:12.07 | ||||||
12 | Anton Molin | 2002 | Klippans Simsällskap | 1:13.97 | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 31.72 | 1:06.33 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 32.62 | 1:08.21 | |||||
3 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 1:16.48 | 1:16.48 | |||||
4 | Emma Bengtsson | 1998 | Simsällskapet Delfin | 38.19 | 1:22.39 | |||||
5 | Nellie Stiberg | 1998 | Osby Simsällskap | 40.20 | 1:26.94 | |||||
6 | Madeleine Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | 41.27 | 1:31.05 | |||||
7 | Victoria Rancic | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:47.20 | 1:47.20 | |||||
8 | Anja Nilsson | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.58 | 1:53.07 | |||||
9 | Maya Haraldsson | 1999 | Osby Simsällskap | 54.27 | 1:59.11 | |||||
10 | Jennie Johansson | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.01 | 2:00.77 | |||||
11 | Linn Farken-Ericsson | 2002 | Klippans Simsällskap | 56.29 | 2:05.25 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Oscar Johnsson | 1999 | S71 | 33.53 | 1:10.80 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 33.93 | 1:11.90 | |||||
3 | Felix Lundberg | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.54 | 1:16.93 | |||||
4 | Melker Axelsson | 1998 | Klippans Simsällskap | 41.01 | 1:27.68 | |||||
5 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 43.17 | 1:32.66 | |||||
6 | Daniel Andersson | 1998 | Osby Simsällskap | 44.80 | 1:43.70 | |||||
7 | Axel Rietz | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 57.84 | 2:06.33 | |||||
- | Joel Mörck | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 31.93 | 1:06.26 | |||||
2 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 31.92 | 1:07.44 | |||||
3 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 31.74 | 1:07.79 | |||||
4 | Christina Dahlén | 1997 | Klippans Simsällskap | 32.72 | 1:08.34 | |||||
5 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 32.74 | 1:08.77 | |||||
6 | Ebba Persson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 34.04 | 1:14.53 | |||||
7 | Michelle Khan | 1996 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.52 | 1:18.15 | |||||
8 | Alice Wahlgren | 1996 | Tyringe Simsällskap | 37.86 | 1:19.21 | |||||
9 | Julia Hedberg | 1996 | Osby Simsällskap | 39.42 | 1:23.22 | |||||
10 | Josefine Lehmann | 1996 | Klippans Simsällskap | 40.47 | 1:27.81 | |||||
- | Aleksandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 28.63 | 1:00.33 | |||||
2 | Kristoffer Lundin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 29.77 | 1:02.43 | |||||
3 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 32.39 | 1:06.89 | |||||
4 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 31.38 | 1:07.11 | |||||
5 | Viktor Pettersson | 1996 | Osby Simsällskap | 33.15 | 1:09.07 | |||||
6 | Philip Dzanko | 1999 | Klippans Simsällskap | 43.21 | 1:40.77 | |||||
7 | Carl Dahlén | 2002 | Klippans Simsällskap | 54.31 | 2:09.27 | |||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Mollie Persson | 2000 | S71 | 43.80 | ||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 43.91 | ||||||
3 | Ida Thell | 2000 | Tyringe Simsällskap | 50.32 | ||||||
4 | Nathalie Wong | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.18 | ||||||
5 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 52.78 | ||||||
6 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 55.06 | ||||||
7 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 56.38 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 57.50 | ||||||
9 | Klara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 57.61 | ||||||
10 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:00.80 | ||||||
- | Filippa Brink | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Madelene Tobar | 2001 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 43.68 | ||||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 50.79 | ||||||
3 | Edvin Carlsson | 2000 | Osby Simsällskap | 53.34 | ||||||
4 | Marcus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.72 | ||||||
5 | Jakob Petersén | 2001 | Simsällskapet Delfin | 57.16 | ||||||
6 | Edvin Johanesson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 1:05.29 | ||||||
7 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:05.52 | ||||||
8 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 1:22.68 | ||||||
- | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Larsson | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 39.07 | 1:22.15 | |||||
2 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 40.24 | 1:26.27 | |||||
3 | Maja Pettersson | 1999 | Osby Simsällskap | 47.99 | 1:41.50 | |||||
4 | Emma Bengtsson | 1998 | Simsällskapet Delfin | 49.55 | 1:43.81 | |||||
5 | Viktoria Hansen | 1998 | Simsällskapet Delfin | 49.26 | 1:46.47 | |||||
6 | Hilda Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 51.12 | 1:48.04 | |||||
7 | Maya Haraldsson | 1999 | Osby Simsällskap | 54.86 | 1:55.75 | |||||
8 | Victoria Rancic | 2000 | Tyringe Simsällskap | 57.42 | 1:59.51 | |||||
9 | Mimmi Jonsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 57.45 | 2:09.23 | |||||
10 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.45 | 2:28.35 | |||||
- | Jennie Johansson | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 43.08 | 1:32.72 | |||||
2 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 48.17 | 1:43.15 | |||||
3 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 55.61 | 1:58.89 | |||||
4 | Enzo Bengtsson | 1999 | S71 | 1:01.73 | 2:14.19 | |||||
- | Benjamin Redzepovic | 1999 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.24 | 1:22.33 | |||||
2 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 40.05 | 1:23.77 | |||||
3 | Maria Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 40.77 | 1:25.05 | |||||
4 | Emelie Nilsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 40.04 | 1:25.91 | |||||
5 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 41.06 | 1:28.66 | |||||
6 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 40.42 | 1:29.16 | |||||
7 | Michelle Khan | 1996 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.28 | 1:38.99 | |||||
8 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 47.41 | 1:39.28 | |||||
9 | Ugne Dapkeviciute | 1997 | Klippans Simsällskap | 47.30 | 1:43.28 | |||||
10 | Julia Hedberg | 1996 | Osby Simsällskap | 48.85 | 1:43.62 | |||||
11 | Kajsa Molin | 1996 | Klippans Simsällskap | 49.42 | 1:45.99 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 38.02 | 1:19.48 | |||||
2 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 41.37 | 1:26.95 | |||||
3 | Lucas Claesson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 42.84 | 1:30.65 | |||||
4 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 41.85 | 1:31.10 | |||||
5 | Kevin Bylin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 43.53 | 1:32.82 | |||||
6 | Alexis Andrei | 1996 | Osby Simsällskap | 45.03 | 1:36.37 | |||||
7 | Marcus Chang | 1996 | S71 | 45.69 | 1:41.06 | |||||
8 | Oscar Melin | 1997 | Osby Simsällskap | 54.73 | 2:00.36 | |||||
- | Anel Redzepovic | 1997 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 39.31 | ||||||
2 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 41.72 | ||||||
3 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 49.45 | ||||||
4 | Filippa Brink | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.71 | ||||||
5 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 52.51 | ||||||
6 | Nathalie Wong | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.60 | ||||||
7 | Ida Thell | 2000 | Tyringe Simsällskap | 53.69 | ||||||
8 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:05.93 | ||||||
9 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:06.62 | ||||||
10 | Madelene Tobar | 2001 | Klippans Simsällskap | 1:09.66 | ||||||
11 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:10.73 | ||||||
- | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.16 | ||||||
2 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 40.05 | ||||||
3 | Oscar Antonsson | 2000 | S71 | 46.96 | ||||||
4 | Filip Lundberg | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.35 | ||||||
5 | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 56.81 | ||||||
6 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 1:06.55 | ||||||
7 | Elias Johannesson | 2004 | Tyringe Simsällskap | 1:07.65 | ||||||
8 | Anton Molin | 2002 | Klippans Simsällskap | 1:11.86 | ||||||
- | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 36.13 | 1:14.05 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 1:17.87 | 1:17.87 | |||||
3 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 39.29 | 1:20.73 | |||||
4 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 40.52 | 1:21.52 | |||||
5 | Ellinor Höjendal | 1999 | Tyringe Simsällskap | 47.62 | 1:37.69 | |||||
6 | Viktoria Hansen | 1998 | Simsällskapet Delfin | 1:42.21 | 1:42.21 | |||||
7 | Nellie Stiberg | 1998 | Osby Simsällskap | 1:42.65 | 1:42.65 | |||||
8 | Mimmi Jonsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:50.00 | 1:50.00 | |||||
9 | Linn Farken-Ericsson | 2002 | Klippans Simsällskap | 1:10.49 | 2:13.57 | |||||
10 | Anja Nilsson | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:06.22 | 2:16.29 | |||||
- | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 40.59 | 1:21.81 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 40.99 | 1:26.35 | |||||
3 | Felix Lundberg | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.08 | 1:27.06 | |||||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 43.26 | 1:27.71 | |||||
5 | Melker Axelsson | 1998 | Klippans Simsällskap | 50.54 | 1:45.55 | |||||
6 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 51.12 | 1:47.72 | |||||
7 | Enzo Bengtsson | 1999 | S71 | 58.55 | 2:02.63 | |||||
8 | Axel Rietz | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:02.71 | 2:07.27 | |||||
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 36.36 | 1:15.77 | |||||
2 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 39.02 | 1:21.03 | |||||
3 | Maria Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 39.68 | 1:23.32 | |||||
4 | Emelie Karlsson | 1996 | Simsällskapet Delfin | 40.72 | 1:23.98 | |||||
5 | Ebba Persson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 41.19 | 1:25.46 | |||||
6 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 46.57 | 1:32.01 | |||||
7 | Alice Wahlgren | 1996 | Tyringe Simsällskap | 44.94 | 1:32.67 | |||||
8 | Kajsa Molin | 1996 | Klippans Simsällskap | 46.40 | 1:34.64 | |||||
9 | Josefine Lehmann | 1996 | Klippans Simsällskap | 46.32 | 1:35.29 | |||||
10 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 49.29 | 1:42.69 | |||||
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | Kristoffer Lundin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 38.94 | 1:18.88 | |||||
2 | Oscar Melin | 1997 | Osby Simsällskap | 51.00 | 1:45.75 | |||||
3 | Carl Dahlén | 2002 | Klippans Simsällskap | 1:02.05 | 2:12.11 | |||||
- | Marcus Chang | 1996 | S71 | DSQ | ||||||
- | Philip Dzanko | 1999 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 17.23 | ||||||
2 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 17.84 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 18.13 | ||||||
4 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 18.61 | ||||||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 18.73 | ||||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 19.63 | ||||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 21.62 | ||||||
8 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 23.09 | ||||||
9 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 24.23 | ||||||
10 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 24.27 | ||||||
- | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 17.83 | ||||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 19.30 | ||||||
3 | Anton Svensson | 2001 | S71 | 19.78 | ||||||
4 | Jakob Petersén | 2001 | Simsällskapet Delfin | 20.62 | ||||||
5 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 22.13 | ||||||
6 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 23.92 | ||||||
- | Patric Lundberg | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 32.46 | ||||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 34.72 | ||||||
3 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 37.08 | ||||||
4 | Maja Pettersson | 1999 | Osby Simsällskap | 40.99 | ||||||
5 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 41.11 | ||||||
6 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 41.13 | ||||||
7 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.76 | ||||||
8 | Madeleine Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | 49.22 | ||||||
9 | Hilda Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 49.86 | ||||||
10 | Ellinor Höjendal | 1999 | Tyringe Simsällskap | 53.48 | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 35.96 | ||||||
2 | Oscar Johnsson | 1999 | S71 | 36.15 | ||||||
3 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 36.64 | ||||||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 42.29 | ||||||
5 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 57.21 | ||||||
6 | Benjamin Redzepovic | 1999 | Klippans Simsällskap | 1:03.41 | ||||||
- | Daniel Andersson | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 33.92 | ||||||
2 | Christina Dahlén | 1997 | Klippans Simsällskap | 34.38 | ||||||
3 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 34.74 | ||||||
4 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 35.32 | ||||||
5 | Emelie Nilsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 36.17 | ||||||
6 | Frida Folkestad | 1996 | Simsällskapet Delfin | 39.00 | ||||||
7 | Emelie Karlsson | 1996 | Simsällskapet Delfin | 39.21 | ||||||
8 | Aleksandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | 47.42 | ||||||
9 | Ugne Dapkeviciute | 1997 | Klippans Simsällskap | 49.97 | ||||||
10 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 51.63 | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 30.92 | ||||||
2 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 33.47 | ||||||
3 | Viktor Pettersson | 1996 | Osby Simsällskap | 33.79 | ||||||
4 | Kevin Bylin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 34.54 | ||||||
5 | Alexis Andrei | 1996 | Osby Simsällskap | 36.49 | ||||||
6 | Lucas Claesson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.99 | ||||||
- | Anel Redzepovic | 1997 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 5x50m frisim damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | S 71 | 1997 | S71 | 2:38.80 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 35.23 | 1:05.70 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 31.11 | 1:36.81 | |||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 30.69 | 2:07.50 | |||||||
Sofie Klügel | 1998 | 31.30 | 2:38.80 | |||||||
2 | SS Delfin | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:53.17 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Madeleine Nilsson | 1999 | 42.41 | 1:14.96 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 34.95 | 1:49.91 | |||||||
Ebba Persson | 1997 | 33.18 | 2:23.09 | |||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 30.08 | 2:53.17 | |||||||
3 | Tyringe Simsällskap | 1996 | Tyringe Simsällskap | 2:59.57 | ||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Emelie Nilsson | 1997 | 33.03 | 1:03.28 | |||||||
Thea Aronsson | 2000 | 41.85 | 1:45.13 | |||||||
Elina Jonsson | 1999 | 34.69 | 2:19.82 | |||||||
Ellinor Höjendal | 1999 | 39.75 | 2:59.57 | |||||||
4 | Osby Simsällskap Dam | 1996 | Osby Simsällskap | 3:01.56 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Helena Lissner | 1997 | 36.42 | 1:15.46 | |||||||
Miranda Orajärvi | 1998 | 32.46 | 1:47.92 | |||||||
Maja Pettersson | 1999 | 37.16 | 2:25.08 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 36.48 | 3:01.56 | |||||||
5 | Klippans SS | 0 | Klippans Simsällskap | 3:05.89 | ||||||
Kajsa Molin | 1996 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Gabriella Henriksson | 2000 | 35.88 | 1:11.93 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 40.27 | 1:52.20 | |||||||
Hilda Johansson | 1998 | 41.11 | 2:33.31 | |||||||
Christina Dahlén | 1997 | 32.58 | 3:05.89 | |||||||
6 | KK Karpen | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 3:52.35 | ||||||
Michelle Khan | 1996 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 43.85 | 1:17.33 | |||||||
Nathalie Wong | 2000 | 51.19 | 2:08.52 | |||||||
Emilia Olsson | 2002 | 49.37 | 2:57.89 | |||||||
Filippa Brink | 2001 | 54.46 | 3:52.35 | |||||||
Gren 28, 5x50m frisim herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | d | 50m | Tid | Status | |||
1 | S 71 | 1997 | S71 | 2:45.53 | ||||||
Kassem Abou Nawfal | 1997 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Philip Chen | 2000 | 33.91 | 1:04.18 | |||||||
Pontus Ernstsson | 1999 | 34.08 | 1:38.26 | |||||||
Oscar Johnsson | 1999 | 32.22 | 2:10.48 | |||||||
Joel Mörck | 1999 | 35.05 | 2:45.53 | |||||||
2 | Tyringe Simsällskap | 1996 | Tyringe Simsällskap | 2:46.91 | ||||||
Philip Rantzow | 1999 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Joseph Lindqvist | 1996 | 29.88 | 1:03.46 | |||||||
Karl Persson | 1998 | 30.61 | 1:34.07 | |||||||
Kristoffer Lundin | 1997 | 28.36 | 2:02.43 | |||||||
Casper Hannen | 2001 | 44.48 | 2:46.91 | |||||||
3 | Osby Simsällskap Herr | 1996 | Osby Simsällskap | 3:05.27 | ||||||
Viktor Pettersson | 1996 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Oscar Melin | 1997 | 40.70 | 1:11.77 | |||||||
Sverre van Brink | 1998 | 32.99 | 1:44.76 | |||||||
Edvin Carlsson | 2000 | 42.82 | 2:27.58 | |||||||
William Bevréus | 2003 | 37.69 | 3:05.27 | |||||||
4 | Klippans SS | 0 | Klippans Simsällskap | 3:08.47 | ||||||
Melker Axelsson | 1998 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Jonathan Skog | 2000 | 37.74 | 1:16.90 | |||||||
Philip Dzanko | 1999 | 44.13 | 2:01.03 | |||||||
Kevin Henriksson | 1998 | 39.03 | 2:40.06 | |||||||
Marcus Skog | 1996 | 28.41 | 3:08.47 | |||||||
5 | SS Delfin | 0 | Simsällskapet Delfin | 3:17.10 | ||||||
Jakob Petersén | 2001 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Lucas Claesson | 1997 | 34.38 | 1:15.95 | |||||||
Albin Bengtsson | 2000 | 51.62 | 2:07.57 | |||||||
Oliver Gustafsson | 1997 | 27.04 | 2:34.61 | |||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 42.49 | 3:17.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 24 september 2011 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen | Utskriftstid | 12:05 |