Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Karpsimmet 2015 | Utskriftsdatum | 10 november 2015 | |||
Tävlingsort | Perstorp | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | KK Karpen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 november 2015 |
Gren 1, 100m Frisim Fli 14oåä, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 31.57 | 1:06.38 | |||||
2 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.67 | 1:10.15 | |||||
3 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.14 | 1:13.01 | |||||
4 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.08 | 1:16.07 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Poj 14åoä, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 28.50 | 59.06 | |||||
2 | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | 28.90 | 1:01.13 | |||||
Gren 3, 100m Frisim Fli 12-13 år, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.77 | 1:05.16 | |||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 31.86 | 1:06.19 | |||||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 32.45 | 1:06.58 | |||||
4 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 32.47 | 1:07.70 | |||||
5 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.36 | 1:08.33 | |||||
6 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.14 | 1:10.14 | |||||
7 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.94 | 1:12.89 | |||||
8 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.67 | 1:14.03 | |||||
9 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.84 | 1:19.09 | |||||
10 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 36.49 | 1:19.52 | |||||
11 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.98 | 1:19.84 | |||||
12 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 39.26 | 1:21.94 | |||||
13 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 41.98 | 1:29.48 | |||||
14 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 41.55 | 1:30.55 | |||||
- | Suzi Nuri Mrad | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Poj 12-13år, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.00 | 1:07.05 | |||||
2 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.21 | 1:10.48 | |||||
3 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 34.62 | 1:13.36 | |||||
4 | Edvin Johannesson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 34.72 | 1:13.66 | |||||
5 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.62 | 1:16.59 | |||||
6 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 36.25 | 1:16.71 | |||||
7 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.66 | 1:20.98 | |||||
8 | Andre Wester | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.60 | 1:23.51 | |||||
9 | Emil Edvinsson | 2003 | Klippans Simsällskap | 38.30 | 1:23.63 | |||||
Gren 5, 50m Frisim Fli 11år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 33.13 | ||||||
2 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 34.46 | ||||||
3 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.58 | ||||||
4 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.60 | ||||||
5 | Emilia Kroon | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.49 | ||||||
6 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.99 | ||||||
7 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 39.10 | ||||||
8 | Felicia Zander | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.22 | ||||||
9 | Felicia Nilsson | 2004 | Tyringe Simsällskap | 42.35 | ||||||
10 | Mathilda Delen Abrahamsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.41 | ||||||
11 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 46.85 | ||||||
- | Maja Nilsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Naomi Fomitescu | 2004 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Poj 11år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.54 | ||||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 32.85 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 34.24 | ||||||
4 | Isak Olsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.65 | ||||||
5 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.41 | ||||||
6 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 39.51 | ||||||
- | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Fli 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 38.29 | ||||||
2 | Livianne Lesmac | 2005 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.14 | ||||||
3 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 40.40 | ||||||
4 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 41.58 | ||||||
5 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 42.11 | ||||||
6 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 42.28 | ||||||
7 | Anna Larsson | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.35 | ||||||
8 | Nova Arvidsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 42.92 | ||||||
9 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 48.36 | ||||||
10 | Signe Delen Abrahamsson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.93 | ||||||
11 | Tilda Nilsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 53.11 | ||||||
12 | Johanna Delén Abrahamsson | 2008 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.00 | ||||||
13 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 57.99 | ||||||
14 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:09.38 | ||||||
15 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 1:12.10 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Poj 10åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Flodmark | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.52 | ||||||
2 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.65 | ||||||
3 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 41.67 | ||||||
4 | Patrik Eidenhag | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.10 | ||||||
5 | Axel Westerberg | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.67 | ||||||
6 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.91 | ||||||
7 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 51.71 | ||||||
8 | Max Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 53.15 | ||||||
- | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henri Moreau | 2006 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Ryggsim Fli öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.25 | 2:40.59 | |||||
2 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.94 | 2:42.27 | |||||
3 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.46 | 2:49.69 | |||||
4 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.06 | 2:51.42 | |||||
5 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.10 | 2:57.63 | |||||
6 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.94 | 3:00.87 | |||||
7 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.50 | 3:07.69 | |||||
8 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.82 | 3:33.37 | |||||
Gren 10, 200m Ryggsim Poj öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.25 | 2:27.93 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 35.10 | 2:37.47 | |||||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.06 | 2:53.95 | |||||
4 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.41 | 3:48.67 | |||||
- | Joseph Lindqvist | 1996 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjäril Fli öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.65 | 1:09.99 | |||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.77 | 1:10.80 | |||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.00 | 1:20.88 | |||||
4 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.18 | 1:24.30 | |||||
5 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.59 | 1:28.13 | |||||
6 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.20 | 1:33.23 | |||||
7 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.09 | 1:33.27 | |||||
8 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.22 | 1:40.78 | |||||
Gren 12, 100m Fjäril Poj öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 32.32 | 1:10.71 | |||||
2 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.96 | 1:17.99 | |||||
3 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.82 | 1:23.93 | |||||
4 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 39.38 | 1:25.12 | |||||
Gren 13, 50m Bröstsim Fli 10 åoy, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 47.92 | ||||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 50.46 | ||||||
3 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 51.44 | ||||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 52.83 | ||||||
5 | Livianne Lesmac | 2005 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.54 | ||||||
6 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 54.16 | ||||||
7 | Anna Larsson | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 54.47 | ||||||
8 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 56.38 | ||||||
9 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
10 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 1:02.09 | ||||||
11 | Johanna Delén Abrahamsson | 2008 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:07.52 | ||||||
- | Signe Delen Abrahamsson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Tilda Nilsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Poj 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Flodmark | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 53.32 | ||||||
2 | Axel Westerberg | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 53.48 | ||||||
3 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 53.51 | ||||||
4 | Patrik Eidenhag | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 57.99 | ||||||
5 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:00.05 | ||||||
6 | Henri Moreau | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:03.75 | ||||||
7 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.33 | ||||||
- | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Andersson | 2005 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Fli 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.40 | ||||||
2 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 44.59 | ||||||
3 | Emilia Kroon | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.60 | ||||||
4 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.37 | ||||||
5 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.32 | ||||||
6 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 55.78 | ||||||
7 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 56.33 | ||||||
8 | Mathilda Delen Abrahamsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.35 | ||||||
9 | Felicia Zander | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:03.13 | ||||||
10 | Naomi Fomitescu | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:04.74 | ||||||
- | Maja Nilsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Poj 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.42 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 40.86 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.80 | ||||||
4 | Isak Olsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.84 | ||||||
5 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.98 | ||||||
6 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:01.30 | ||||||
- | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Fli 12-13år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.78 | 1:20.09 | |||||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.43 | 1:22.08 | |||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.13 | 1:25.98 | |||||
4 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 43.61 | 1:31.35 | |||||
5 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 42.58 | 1:31.62 | |||||
6 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 47.74 | 1:41.10 | |||||
7 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.53 | 1:41.14 | |||||
8 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.27 | 1:43.53 | |||||
9 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.35 | 1:45.02 | |||||
10 | Suzi Nuri Mrad | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.43 | 1:45.97 | |||||
11 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 52.65 | 1:52.80 | |||||
12 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 51.56 | 1:52.95 | |||||
13 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 55.82 | 1:56.12 | |||||
Gren 18, 100m Bröstsim Poj 12-13år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.29 | 1:29.10 | |||||
2 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.44 | 1:29.87 | |||||
3 | Edvin Johannesson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 44.23 | 1:35.99 | |||||
4 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 48.21 | 1:42.24 | |||||
5 | Andre Wester | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.57 | 1:43.83 | |||||
6 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.31 | 1:44.67 | |||||
7 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 50.48 | 1:45.06 | |||||
8 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.72 | 1:50.40 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Fli 14 åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.21 | 1:30.04 | |||||
2 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.37 | 1:36.99 | |||||
3 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.17 | 1:39.49 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Poj 14åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.53 | 1:17.21 | |||||
Gren 21, 200m Frisim Fli öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.54 | 1:09.20 | 1:45.88 | 2:22.30 | |||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.60 | 1:09.18 | 1:47.01 | 2:22.97 | |||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 33.60 | 1:11.28 | 1:49.44 | 2:25.23 | |||
4 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 34.00 | 1:11.57 | 1:49.87 | 2:25.76 | |||
5 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 34.86 | 1:12.95 | 1:51.19 | 2:27.36 | |||
6 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.50 | 1:12.76 | 1:52.35 | 2:30.37 | |||
7 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.35 | 1:13.95 | 1:53.40 | 2:32.45 | |||
8 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.30 | 1:15.59 | 1:56.20 | 2:36.90 | |||
9 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 36.40 | 1:18.58 | 2:01.67 | 2:40.54 | |||
10 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.24 | 1:17.38 | 1:59.84 | 2:41.62 | |||
11 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.08 | 1:20.25 | 2:06.25 | 2:50.21 | |||
12 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 39.74 | 1:24.16 | 2:10.69 | 2:52.90 | |||
13 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.07 | 1:30.94 | 2:24.09 | 3:12.71 | |||
14 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.21 | 1:37.63 | 2:36.00 | 3:29.59 | |||
Gren 22, 200m Frisim Poj öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 29.92 | 1:02.08 | 1:35.12 | 2:07.99 | |||
2 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 30.24 | 1:02.97 | 1:37.88 | 2:12.98 | |||
3 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.68 | 1:12.97 | 1:53.33 | 2:32.54 | |||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.79 | 1:14.86 | 1:54.54 | 2:33.24 | |||
5 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 35.39 | 1:15.77 | 1:55.79 | 2:35.74 | |||
6 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.72 | 1:20.83 | 2:07.55 | 2:52.46 | |||
7 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.91 | 1:37.72 | 2:29.70 | 3:14.48 | |||
8 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.46 | 1:36.02 | 2:28.85 | 3:16.58 | |||
9 | Isak Olsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.32 | 1:41.40 | 2:35.55 | 3:35.79 | |||
Gren 23, 25m Fjärilsim Fli 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Träningskläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 19.29 | ||||||
2 | Anna Larsson | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 20.48 | ||||||
3 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 20.57 | ||||||
4 | Livianne Lesmac | 2005 | Kappsimningsklubben Karpen | 21.26 | ||||||
5 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 22.13 | ||||||
6 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 23.64 | ||||||
7 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 24.53 | ||||||
8 | Eleonora Bennäs | 2006 | S71 | 25.53 | ||||||
9 | Katri Lamminsaari | 2005 | Tyringe Simsällskap | 26.22 | ||||||
- | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 24, 25m Fjärilsim Poj 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Flodmark | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 19.12 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 19.90 | ||||||
3 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 21.80 | ||||||
4 | Axel Westerberg | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 25.63 | ||||||
Gren 25, 25m Fjärilsim Fli 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 18.14 | ||||||
2 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 18.20 | ||||||
3 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 18.36 | ||||||
4 | Emilia Kroon | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 19.45 | ||||||
5 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 19.77 | ||||||
6 | Felicia Zander | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 21.76 | ||||||
7 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 21.77 | ||||||
8 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 21.87 | ||||||
9 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 21.95 | ||||||
10 | Victoria Johansson | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 22.34 | ||||||
11 | Mathilda Delen Abrahamsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 24.32 | ||||||
Gren 26, 25m Fjärilsim Poj 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 16.93 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 16.94 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 17.26 | ||||||
4 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 22.00 | ||||||
5 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 23.96 | ||||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 27.24 | ||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Fli 12-13år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.63 | ||||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.21 | ||||||
3 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 35.28 | ||||||
4 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 35.34 | ||||||
5 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.24 | ||||||
6 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 37.18 | ||||||
7 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.70 | ||||||
8 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 38.55 | ||||||
9 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.82 | ||||||
10 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.48 | ||||||
11 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.09 | ||||||
12 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 42.35 | ||||||
13 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 43.22 | ||||||
14 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 46.23 | ||||||
Gren 28, 50m Fjärilsim Poj 12-13år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.15 | ||||||
2 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.58 | ||||||
3 | Edvin Johannesson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 35.94 | ||||||
4 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 37.28 | ||||||
5 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 40.60 | ||||||
6 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.73 | ||||||
- | Andre Wester | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Fli 14 åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.82 | ||||||
2 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.49 | ||||||
3 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.49 | ||||||
Gren 30, 50m Fjärilsim Poj 14åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 30.84 | ||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Fli 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 45.68 | ||||||
2 | Livianne Lesmac | 2005 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.46 | ||||||
3 | Anna Larsson | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 51.50 | ||||||
4 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 52.62 | ||||||
5 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 52.86 | ||||||
6 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 53.53 | ||||||
7 | Signe Delen Abrahamsson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.06 | ||||||
8 | Eleonora Bennäs | 2006 | S71 | 56.27 | ||||||
9 | Johanna Delén Abrahamsson | 2008 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:06.65 | ||||||
10 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 1:12.31 | ||||||
- | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Poj 10 åroy, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.26 | ||||||
2 | Emil Flodmark | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.78 | ||||||
3 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 47.89 | ||||||
4 | Axel Westerberg | 2005 | Föreningen Sim Team Engelholm | 55.74 | ||||||
5 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.86 | ||||||
- | Henri Moreau | 2006 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim Fli 14 åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.25 | 1:18.27 | |||||
2 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.01 | 1:19.90 | |||||
Gren 34, 100m Ryggsim Poj 14 åroä, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.08 | 1:04.69 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 33.83 | 1:11.12 | |||||
Gren 35, 100m Ryggsim Fli 12-13 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.62 | 1:15.52 | |||||
2 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.34 | 1:17.44 | |||||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 39.95 | 1:21.44 | |||||
4 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.56 | 1:23.01 | |||||
5 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.02 | 1:24.29 | |||||
6 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.50 | 1:24.68 | |||||
7 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 43.55 | 1:29.02 | |||||
8 | Emilia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.41 | 1:29.49 | |||||
9 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.95 | 1:30.88 | |||||
10 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 45.27 | 1:33.28 | |||||
- | Suzi Nuri Mrad | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Ryggsim Poj 12-13 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.71 | 1:22.71 | |||||
2 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 41.94 | 1:24.34 | |||||
3 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 43.38 | 1:27.93 | |||||
4 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.27 | 1:29.32 | |||||
5 | Andre Wester | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.37 | 1:45.95 | |||||
- | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Ryggsim Fli 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 40.84 | ||||||
2 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.99 | ||||||
3 | Emilia Kroon | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.12 | ||||||
4 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.37 | ||||||
5 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.78 | ||||||
6 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.06 | ||||||
7 | Victoria Johansson | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.09 | ||||||
8 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 53.25 | ||||||
9 | Mathilda Delen Abrahamsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.43 | ||||||
10 | Felicia Zander | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 54.86 | ||||||
Gren 38, 50m Ryggsim Poj 11 år, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.02 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 39.46 | ||||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.48 | ||||||
4 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 48.04 | ||||||
5 | Isak Olsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.19 | ||||||
6 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.25 | ||||||
7 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 57.05 | ||||||
Gren 39, 100m Medley Fli öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.29 | 1:13.10 | |||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.57 | 1:18.27 | |||||
3 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 37.73 | 1:18.83 | |||||
4 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.62 | 1:19.42 | |||||
5 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.77 | 1:19.44 | |||||
6 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.61 | 1:19.82 | |||||
7 | Cornelia Bernspång | 2003 | Tyringe Simsällskap | 37.79 | 1:20.16 | |||||
8 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.13 | 1:21.15 | |||||
9 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 39.80 | 1:23.45 | |||||
10 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.13 | 1:25.46 | |||||
11 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 41.03 | 1:28.05 | |||||
12 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.16 | 1:28.71 | |||||
13 | Tekla Hult | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.14 | 1:30.01 | |||||
14 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 42.72 | 1:30.05 | |||||
15 | Saskia Kaminski | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.23 | 1:34.11 | |||||
16 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 44.10 | 1:35.62 | |||||
17 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 46.88 | 1:36.21 | |||||
18 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 46.23 | 1:39.57 | |||||
19 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.95 | 1:41.09 | |||||
20 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 51.15 | 1:45.41 | |||||
21 | Anna Larsson | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.63 | 1:45.62 | |||||
22 | Mathilda Delen Abrahamsson | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.41 | 1:48.36 | |||||
23 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 56.20 | 1:49.12 | |||||
24 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 53.09 | 1:50.21 | |||||
25 | Felicia Zander | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 51.26 | 1:50.74 | |||||
26 | Victoria Johansson | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.66 | 1:50.77 | |||||
- | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | DNS | ||||||
- | Emilia Kroon | 2004 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Medley Poj öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 30.13 | 1:05.80 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 32.73 | 1:10.99 | |||||
3 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.40 | 1:19.57 | |||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.83 | 1:20.29 | |||||
5 | Niels Kwant | 2003 | Tyringe Simsällskap | 40.36 | 1:26.16 | |||||
6 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 41.78 | 1:28.77 | |||||
7 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.31 | 1:33.83 | |||||
8 | Andre Wester | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.98 | 1:37.42 | |||||
9 | Emil Flodmark | 2006 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.67 | 1:39.57 | |||||
10 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.20 | 1:40.54 | |||||
11 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.44 | 1:48.62 | |||||
12 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.72 | 1:54.99 | |||||
- | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 200m Bröst Fli öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Baddräkter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.51 | 1:26.69 | 2:12.59 | 2:56.30 | |||
2 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.31 | 1:26.94 | 2:12.90 | 2:56.69 | |||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.59 | 1:28.06 | 2:16.24 | 3:02.80 | |||
4 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 44.43 | 1:33.37 | 2:22.92 | 3:09.92 | |||
5 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.49 | 1:36.86 | 2:30.23 | 3:21.69 | |||
6 | Mila Lamminsaari | 2003 | Tyringe Simsällskap | 49.93 | 1:46.73 | 2:43.83 | 3:40.18 | |||
7 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.44 | 1:47.70 | 2:48.39 | 3:47.66 | |||
Gren 42, 200m Bröst Poj öppen kl, Finaler |
Sponsor: HEAD Badbyxor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.48 | 1:32.59 | 2:21.94 | 3:09.56 | |||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 43.84 | 1:32.47 | 2:21.77 | 3:09.67 | |||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.23 | 1:35.06 | 2:26.02 | 3:16.78 | |||
4 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.55 | 1:36.01 | 2:28.00 | 3:18.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 10 november 2015 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen | Utskriftstid | 17:54 |