Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Karpsimmet 201017    Utskriftsdatum  17 oktober 2020   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2020         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 9 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aiyana Svensson  2011  Kristianstads SLS            21.61   
Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            22.08   
Lovisa Ericson  2011  Kristianstads SLS            22.50   
Inez Pirvu Ottosson  2011  Klippans Simsällskap            23.63   
Thea Axelsson Orvegren  2011  Kristianstads SLS            24.25   
Ellen Palmqvist  2012  S71            24.44   
Merve Taip Alicov  2011  Kristianstads SLS            24.78   
Elsa Silfverberg  2012  Kristianstads SLS            25.16   
Sofia Månsson  2012  S71            26.28   
10  Vendela Åkerman  2012  Ringsjö Simklubb            27.74   
11  Alice Olsson  2012  Kappsimningsklubben Karpen            28.06   
12  Tilde Johansson  2012  Klippans Simsällskap            28.21   
13  Nea Sjöberg  2011  Ringsjö Simklubb            29.42   
14  Isabel Sterup  2011  Kappsimningsklubben Karpen            29.78   
15  Karin Jörwall  2012  Ringsjö Simklubb            32.62   
16  Ebba Andersson  2011  Kappsimningsklubben Karpen            39.88   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 9 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            19.90   
Oscar Thim  2011  Kristianstads SLS            23.22   
Oskar Berg  2012  Ringsjö Simklubb            23.28   
Leo Isaksson  2012  Eslövs Simsällskap            24.33   
William Jönsson  2011  Kristianstads SLS            25.21   
Daniel Huasson  2014  Ringsjö Simklubb            28.64   
Kaj Strunk  2011  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            41.43   
Emma Ströby-Stepan  2010  Klippans Simsällskap            43.30   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            44.69   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            45.02   
Felicia Almquist  2010  Simklubben Triton            46.37   
Milly Hultberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            46.67   
Ebba Prössel  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            47.57   
Anja Månsson  2010  S71            49.49   
Isabelle Bachstätter  2010  Kappsimningsklubben Karpen            50.86   
10  Olivia Kjellström  2010  Kristianstads SLS            51.37   
11  Mikaela Wahlund  2010  Kristianstads SLS            52.78   
12  Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.11   
Lovisa Molin  2010  Kristianstads SLS            DNS   
Tuva Götborg  2010  S71            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Sjögren  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            39.04   
Wille Thente  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            43.10   
Noah Edfast  2010  Kristianstads SLS            48.36   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            50.46   
Kasper Andersson  2010  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Flickor9åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Palmqvist  2012  S71            22.40   
Thea Axelsson Orvegren  2011  Kristianstads SLS            23.12   
Maximilia Vuokivi  2011  Klippans Simsällskap            24.19   
Lovisa Ericson  2011  Kristianstads SLS            24.55   
Merve Taip Alicov  2011  Kristianstads SLS            25.67   
Nea Sjöberg  2011  Ringsjö Simklubb            26.81   
Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            30.14   
Karin Jörwall  2012  Ringsjö Simklubb            33.09   
Tilde Johansson  2012  Klippans Simsällskap            33.87   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Pojkar 9åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Berg  2012  Ringsjö Simklubb            22.08   
Daniel Huasson  2014  Ringsjö Simklubb            24.19   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Flickor10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            17.60   
Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            17.68   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            18.08   
Marta Wisniewska  2010  Klippans Simsällskap            18.19   
Olivia Kjellström  2010  Kristianstads SLS            21.21   
Ebba Prössel  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            21.58   
Mikaela Wahlund  2010  Kristianstads SLS            26.17   
Novalie Englund  2010  S71            26.27   
Emma Ströby-Stepan  2010  Klippans Simsällskap            DSQ   
Felicia Almquist  2010  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Pojkar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Sjögren  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            19.93   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            20.22   
Noah Edfast  2010  Kristianstads SLS            20.50   
Wille Thente  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            22.92   
Erik Jörwall  2010  Ringsjö Simklubb            30.74   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Flickor 9åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Palmqvist  2012  S71            18.59   
Aiyana Svensson  2011  Kristianstads SLS            18.75   
Inez Pirvu Ottosson  2011  Klippans Simsällskap            19.76   
Lovisa Ericson  2011  Kristianstads SLS            19.84   
Thea Axelsson Orvegren  2011  Kristianstads SLS            20.10   
Sofia Månsson  2012  S71            21.14   
Elsa Silfverberg  2012  Kristianstads SLS            21.31   
Maximilia Vuokivi  2011  Klippans Simsällskap            21.69   
Nea Sjöberg  2011  Ringsjö Simklubb            21.71   
10  Merve Taip Alicov  2011  Kristianstads SLS            21.77   
11  Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            22.20   
12  Elvira Åkerman  2014  Ringsjö Simklubb            25.57   
13  Isabel Sterup  2011  Kappsimningsklubben Karpen            25.82   
14  Vendela Åkerman  2012  Ringsjö Simklubb            26.02   
15  Alice Olsson  2012  Kappsimningsklubben Karpen            27.79   
16  Tilde Johansson  2012  Klippans Simsällskap            27.81   
17  Karin Jörwall  2012  Ringsjö Simklubb            28.53   
18  Clara Johansson  2012  Kappsimningsklubben Karpen            34.21   
Ebba Andersson  2011  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Pojkar 9 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            16.75   
Oskar Berg  2012  Ringsjö Simklubb            19.29   
Oscar Thim  2011  Kristianstads SLS            19.48   
Leo Isaksson  2012  Eslövs Simsällskap            19.96   
Daniel Huasson  2014  Ringsjö Simklubb            22.41   
William Jönsson  2011  Kristianstads SLS            22.99   
Kaj Strunk  2011  Kristianstads SLS            23.13   
Leo Andersen  2012  Kappsimningsklubben Karpen            33.12   
David Tu  2012  Kappsimningsklubben Karpen            33.23   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            35.31   
Marta Wisniewska  2010  Klippans Simsällskap            35.36   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            35.57   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            36.54   
Felicia Almquist  2010  Simklubben Triton            38.06   
Ebba Prössel  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            41.34   
Anja Månsson  2010  S71            42.07   
Milly Hultberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            43.27   
Isabelle Bachstätter  2010  Kappsimningsklubben Karpen            45.98   
10  Mikaela Wahlund  2010  Kristianstads SLS            47.13   
11  Mira Thorsen  2010  Kristianstads SLS            48.93   
12  Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            49.49   
13  Lovisa Molin  2010  Kristianstads SLS            50.29   
14  Novalie Englund  2010  S71            52.92   
Tuva Götborg  2010  S71            DNF   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Sjögren  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            36.00   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            37.84   
Wille Thente  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            38.80   
Noah Edfast  2010  Kristianstads SLS            41.89   
Hugo Fagerstrand  2010  Simklubben Triton            46.47   
Erik Jörwall  2010  Ringsjö Simklubb            49.87   
Kasper Andersson  2010  Eslövs Simsällskap            52.91   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Flickor 9åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Merve Taip Alicov  2011  Kristianstads SLS            24.44   
Thea Axelsson Orvegren  2011  Kristianstads SLS            25.08   
Ellen Palmqvist  2012  S71            25.93   
Nea Sjöberg  2011  Ringsjö Simklubb            26.29   
Inez Pirvu Ottosson  2011  Klippans Simsällskap            26.75   
Vendela Åkerman  2012  Ringsjö Simklubb            26.82   
Elin Johansson  2011  Klippans Simsällskap            28.76   
Karin Jörwall  2012  Ringsjö Simklubb            29.90   
Tilde Johansson  2012  Klippans Simsällskap            30.04   
10  Elvira Åkerman  2014  Ringsjö Simklubb            30.24   
11  Maximilia Vuokivi  2011  Klippans Simsällskap            33.97   
Aiyana Svensson  2011  Kristianstads SLS            DSQ   
Elsa Silfverberg  2012  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Pojkar 9 åoy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            21.55   
Oskar Berg  2012  Ringsjö Simklubb            25.62   
Leo Isaksson  2012  Eslövs Simsällskap            26.37   
Kaj Strunk  2011  Kristianstads SLS            29.21   
Daniel Huasson  2014  Ringsjö Simklubb            29.58   
Leo Andersen  2012  Kappsimningsklubben Karpen            31.56   
David Tu  2012  Kappsimningsklubben Karpen            32.57   
Oscar Thim  2011  Kristianstads SLS            DSQ   
William Jönsson  2011  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            45.42   
Marta Wisniewska  2010  Klippans Simsällskap            45.51   
Thyra Hopp  2010  Kristianstads SLS            45.52   
Ebba Prössel  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            46.66   
Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            48.95   
Emma Ströby-Stepan  2010  Klippans Simsällskap            50.77   
Felicia Almquist  2010  Simklubben Triton            52.50   
Milly Hultberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            59.27   
Lovisa Molin  2010  Kristianstads SLS            59.84   
10  Mira Thorsen  2010  Kristianstads SLS            1:03.13   
11  Nemie Löfberg  2010  Kappsimningsklubben Karpen            1:05.16   
12  Novalie Englund  2010  S71            1:10.02   
Isabelle Bachstätter  2010  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Sjögren  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            49.52   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            49.73   
Wille Thente  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            51.06   
Noah Edfast  2010  Kristianstads SLS            52.02   
Erik Jörwall  2010  Ringsjö Simklubb            55.64   
Hugo Fagerstrand  2010  Simklubben Triton            1:01.27   
Kasper Andersson  2010  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            36.90   
Ella Nyman  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            39.26   
Lee Strunk  2009  Kristianstads SLS            39.85   
Julia Thorsén  2008  Kristianstads SLS            40.69   
Lilly Renlund  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            41.01   
Alicia Dahlerus  2009  Kristianstads SLS            41.28   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            41.53   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            41.87   
Molly Ohlsson-Zärnholm  2008  Kristianstads SLS            42.28   
10  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            43.28   
11  Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            43.80   
12  Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            44.71   
13  Ellen Åsberg  2009  Simklubben Triton            44.80   
14  Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            44.89   
15  Ebba Reslow-Plym  2008  Eslövs Simsällskap            45.50   
16  Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            46.44   
17  Ida Johansson  2009  Ringsjö Simklubb            47.50   
18  Ebba Bachstätter  2009  Kappsimningsklubben Karpen            47.73   
19  Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            48.46   
20  Engla Persson  2008  Kristianstads SLS            48.74   
21  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            48.95   
22  Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            49.47   
23  Emilia Szabó  2009  Kristianstads SLS            50.86   
24  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            51.25   
25  Noelle Månsson Hultgren  2009  Kristianstads SLS            52.15   
26  Moa Söberg  2009  Ringsjö Simklubb            52.22   
27  Alice Bengtsson  2009  Kristianstads SLS            57.10   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Elmskog  2008  Ringsjö Simklubb            38.75   
Jonathan Lööf  2008  Eslövs Simsällskap            42.24   
Alexander Wendt  2009  Kappsimningsklubben Karpen            42.29   
Gustav Vestgården Tukk  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            42.42   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            42.49   
Theo Westberg  2009  Simklubben Triton            43.26   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            43.38   
Otto Gjelvold  2009  Simklubben Triton            44.61   
William Hein  2009  Kristianstads SLS            45.18   
10  Andree Kidbro  2009  Kappsimningsklubben Karpen            45.86   
11  Viktor Eklund  2009  Simklubben Triton            46.05   
12  Jonathan Thomassen  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            46.64   
13  Jakob Persson  2009  Simklubben Triton            46.99   
14  Philip Persson Eide  2009  Ringsjö Simklubb            47.85   
15  Imran Sagdati  2009  Kristianstads SLS            49.46   
16  Lucas Larsson Jarl  2008  Kristianstads SLS            50.81   
17  Julian Tsiparis  2009  Simklubben Triton            53.14   
Albin Jönsson  2009  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m FjärilsimFlickor11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patricia Pitula  2008  Klippans Simsällskap            34.63   
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            37.29   
Ella Nyman  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            37.54   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            38.38   
Lilly Renlund  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            38.48   
Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            40.31   
Lee Strunk  2009  Kristianstads SLS            40.56   
Alicia Dahlerus  2009  Kristianstads SLS            43.16   
Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            43.30   
10  Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            44.20   
11  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            45.63   
12  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            46.27   
13  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            47.10   
14  Hanna Svensson  2008  Kristianstads SLS            50.16   
15  Kerstin Stenhoff  2009  Kristianstads SLS            53.20   
16  Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            54.80   
17  Ida Johansson  2009  Ringsjö Simklubb            55.66   
Engla Persson  2008  Kristianstads SLS            DNS   
Moa Söberg  2009  Ringsjö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Pojkar11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            37.04   
Oscar Andersson  2008  S71            42.37   
Jonathan Lööf  2008  Eslövs Simsällskap            42.60   
Svante Elmskog  2008  Ringsjö Simklubb            43.33   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            47.97   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            51.09   
Theo Westberg  2009  Simklubben Triton            51.45   
Otto Gjelvold  2009  Simklubben Triton            52.06   
Julian Tsiparis  2009  Simklubben Triton            54.51   
10  Philip Persson Eide  2009  Ringsjö Simklubb            54.99   
Lucas Larsson Jarl  2008  Kristianstads SLS            DSQ   
Viktor Eklund  2009  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Flickor11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            31.70   
Patricia Pitula  2008  Klippans Simsällskap            32.76   
Ella Nyman  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            32.87   
Lilly Renlund  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            33.63   
Haley Dolk  2009  S71            33.97   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            34.20   
Julia Thorsén  2008  Kristianstads SLS            34.34   
Lee Strunk  2009  Kristianstads SLS            34.99   
Alicia Dahlerus  2009  Kristianstads SLS            35.51   
10  Molly Ohlsson-Zärnholm  2008  Kristianstads SLS            35.76   
11  Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            36.48   
12  Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            37.27   
13  Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            37.75   
14  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            37.83   
15  Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            38.04   
16  Alice Johansson  2009  Kristianstads SLS            38.31   
17  Katarina Paulsson  2008  Klippans Simsällskap            38.47   
18  Ellen Åsberg  2009  Simklubben Triton            38.71   
19  Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            39.71   
20  Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            39.72   
21  Ebba Reslow-Plym  2008  Eslövs Simsällskap            39.73   
22  Stella Ekelund Björk  2008  Kristianstads SLS            40.18   
23  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            40.44   
24  Ida Johansson  2009  Ringsjö Simklubb            40.65   
25  Hanna Håkansson  2009  Eslövs Simsällskap            40.91   
26  Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            41.95   
27  Hanna Svensson  2008  Kristianstads SLS            41.98   
28  Moa Söberg  2009  Ringsjö Simklubb            42.46   
29  Alice Bengtsson  2009  Kristianstads SLS            42.64   
30  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            43.67   
31  Emilia Szabó  2009  Kristianstads SLS            43.87   
32  Engla Persson  2008  Kristianstads SLS            44.17   
33  Noelle Månsson Hultgren  2009  Kristianstads SLS            44.80   
34  Ebba Bachstätter  2009  Kappsimningsklubben Karpen            46.02   
35  Giulia Grossi  2009  Kristianstads SLS            50.44   
36  Kerstin Stenhoff  2009  Kristianstads SLS            52.31   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Pojkar11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            29.79   
Svante Elmskog  2008  Ringsjö Simklubb            33.13   
Jonathan Lööf  2008  Eslövs Simsällskap            33.95   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            35.46   
Jonathan Thomassen  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            36.68   
Gustav Vestgården Tukk  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            37.75   
Otto Gjelvold  2009  Simklubben Triton            38.34   
Oscar Andersson  2008  S71            38.43   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            39.18   
10  Viktor Eklund  2009  Simklubben Triton            39.20   
11  Theo Westberg  2009  Simklubben Triton            39.29   
12  Alexander Wendt  2009  Kappsimningsklubben Karpen            40.44   
13  William Hein  2009  Kristianstads SLS            40.82   
14  Andree Kidbro  2009  Kappsimningsklubben Karpen            40.98   
15  Lucas Larsson Jarl  2008  Kristianstads SLS            42.63   
16  Imran Sagdati  2009  Kristianstads SLS            44.60   
17  Julian Tsiparis  2009  Simklubben Triton            45.95   
18  Philip Persson Eide  2009  Ringsjö Simklubb            46.90   
19  Albin Jönsson  2009  Kristianstads SLS            50.49   
20  Alexander Claesson Eriksson  2008  Kappsimningsklubben Karpen            1:32.70   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Flickor11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Thorsén  2008  Kristianstads SLS            42.48   
Patricia Pitula  2008  Klippans Simsällskap            43.81   
Frida Mårtensson  2009  Simklubben Triton            44.71   
Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            44.82   
Nicole Persson  2008  Kristianstads SLS            46.74   
Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            47.45   
Haley Dolk  2009  S71            47.45   
Sofie Persson  2008  Kristianstads SLS            47.45   
Ellie Nilsson  2008  Klippans Simsällskap            47.75   
10  Alice Johansson  2009  Kristianstads SLS            47.81   
11  Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            48.29   
12  Stella Ekelund Björk  2008  Kristianstads SLS            48.83   
13  Ellen Åsberg  2009  Simklubben Triton            49.27   
14  Molly Ohlsson-Zärnholm  2008  Kristianstads SLS            49.61   
15  Lilly Renlund  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            49.69   
16  Ella Nyman  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            50.07   
17  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            50.30   
18  Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            50.33   
19  Ebba Reslow-Plym  2008  Eslövs Simsällskap            50.65   
20  Hanna Håkansson  2009  Eslövs Simsällskap            50.78   
21  Engla Persson  2008  Kristianstads SLS            50.85   
22  Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            51.77   
23  Erica Camper  2009  Klippans Simsällskap            52.72   
24  Billie Åstrand  2009  Klippans Simsällskap            53.04   
25  Emilia Szabó  2009  Kristianstads SLS            53.48   
26  Ida Johansson  2009  Ringsjö Simklubb            53.64   
27  Moa Söberg  2009  Ringsjö Simklubb            57.27   
28  Giulia Grossi  2009  Kristianstads SLS            58.01   
29  Noelle Månsson Hultgren  2009  Kristianstads SLS            58.95   
30  Kerstin Stenhoff  2009  Kristianstads SLS            1:05.14   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Pojkar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            40.99   
Jonathan Lööf  2008  Eslövs Simsällskap            45.67   
Viktor Eklund  2009  Simklubben Triton            46.80   
Svante Elmskog  2008  Ringsjö Simklubb            49.09   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            50.01   
Oscar Andersson  2008  S71            51.66   
Jonathan Thomassen  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            51.78   
Andree Kidbro  2009  Kappsimningsklubben Karpen            53.39   
Lucas Larsson Jarl  2008  Kristianstads SLS            54.51   
10  Otto Gjelvold  2009  Simklubben Triton            56.00   
11  Gustav Vestgården Tukk  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            56.01   
12  Philip Persson Eide  2009  Ringsjö Simklubb            56.49   
13  Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            57.17   
14  Theo Westberg  2009  Simklubben Triton            58.63   
15  Julian Tsiparis  2009  Simklubben Triton            58.85   
Albin Jönsson  2009  Kristianstads SLS            DSQ   
Alexander Wendt  2009  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Jakob Persson  2009  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freja Malmgren  2007  S71    34.10        1:11.36   
Valentina Fanu  2007  S71    37.77        1:19.05   
Maja Palmqvist  2007  S71    40.52        1:24.43   
Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    46.01        1:38.31   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    52.11        1:49.46   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS    38.25        1:19.47   
Kim Strunk  2007  Kristianstads SLS    42.95        1:28.97   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    43.39        1:30.65   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    44.98        1:34.95   
Karl Kidbro  2007  Kappsimningsklubben Karpen    46.47        1:37.68   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    46.55        1:39.19   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Flickor13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Palmqvist  2007  S71            37.87   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen            43.21   
Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen            43.52   
Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap            47.68   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap            34.13   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            41.61   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            41.97   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            52.76   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freja Malmgren  2007  S71    31.52        1:05.96   
Valentina Fanu  2007  S71    33.11        1:09.59   
Maja Palmqvist  2007  S71    33.39        1:11.17   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    34.18        1:11.88   
Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap    37.69        1:20.08   
Ella Lundberg  2007  S71    37.67        1:20.42   
Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    42.13        1:27.20   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    42.25        1:27.75   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Pojkar 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    35.09        1:10.84   
Kim Strunk  2007  Kristianstads SLS    34.04        1:12.25   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS    35.75        1:16.02   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    38.76        1:21.40   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    38.82        1:22.34   
Karl Kidbro  2007  Kappsimningsklubben Karpen    42.19        1:29.49   
                     
 
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freja Malmgren  2007  S71    39.29        1:23.09   
Ella Lundberg  2007  S71    43.52        1:31.80   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS    45.47        1:34.95   
Felicia Toft  2007  Kappsimningsklubben Karpen    51.67        1:46.82   
Noelle Lomvall  2007  Klippans Simsällskap    49.51        1:47.64   
Julia Andersson  2007  Kappsimningsklubben Karpen    51.56        1:47.85   
                     
 
Gren 32, 100m Bröstsim Pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    36.99        1:19.79   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen    44.49        1:34.47   
Kim Strunk  2007  Kristianstads SLS    45.03        1:38.16   
Karl Kidbro  2007  Kappsimningsklubben Karpen    46.51        1:40.10   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    50.05        1:46.84   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen    52.57        1:53.60   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim Flickor14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.85        1:15.93   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.04        1:18.02   
Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    39.91        1:21.57   
Emilia Hopp  2005  Kristianstads SLS    40.22        1:23.38   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.34        1:28.33   
Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    43.53        1:28.36   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Pojkar 14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    33.46        1:10.13   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    35.86        1:15.94   
Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    44.20        1:31.25   
                     
 
Gren 35, 50m FjärilsimFlickor14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            29.60   
Veronika Ruzic  2006  S71            30.89   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap            31.98   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            33.58   
Michaela Ruzic  2003  S71            34.24   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            35.31   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap            38.74   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.46   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Pojkar14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            26.76   
Casper Aadli  2000  Klippans Simsällskap            28.02   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            30.12   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap            31.87   
Ville Nordqvist  2004  S71            35.58   
Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap            43.67   
                     
 
Gren 37, 100m Frisim Flickor 14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.76        1:04.24   
Tigra Salomonsson  2006  Kristianstads SLS    31.63        1:05.82   
Lovisa Fast  2006  S71    31.64        1:06.16   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    32.91        1:08.89   
Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    33.35        1:10.42   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.10        1:11.06   
Emilia Hopp  2005  Kristianstads SLS    34.66        1:12.54   
Wilma Nameus  2005  Kristianstads SLS    34.60        1:13.41   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.83        1:16.46   
10  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    36.53        1:17.57   
11  Cornelia Reimer  2005  Kristianstads SLS    38.76        1:26.18   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim Pojkar14 åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    28.97        1:01.11   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    29.12        1:01.18   
Ville Nordqvist  2004  S71    30.64        1:04.48   
Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS    31.42        1:07.44   
Algot Wassenius  2006  Klippans Simsällskap    38.17        1:19.00   
                     
 
Gren 39, 100m BröstsimFlickor14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    36.91        1:17.85   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.18        1:21.66   
Veronika Ruzic  2006  S71    38.79        1:23.07   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    39.54        1:23.96   
Michaela Ruzic  2003  S71    39.70        1:24.42   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    41.64        1:27.41   
Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    43.59        1:31.64   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.24        1:33.12   
Wilma Nameus  2005  Kristianstads SLS    45.65        1:39.33   
Lovisa Fast  2006  S71            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Pojkar14åoä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ville Nordqvist  2004  S71    41.34        1:28.36   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 oktober 2020 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  17:08