Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden-10 | Utskriftsdatum | 05 december 2010 | |||
Tävlingsort | Osby | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Osby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 december 2010 |
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.42 | 1:21.01 | 2:16.12 | 2:56.40 | |||
2 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 40.30 | 1:29.26 | 2:18.32 | 2:56.41 | |||
3 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 39.53 | 1:27.35 | 2:20.68 | 2:58.43 | |||
4 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 39.02 | 1:24.00 | 2:16.50 | 2:58.64 | |||
5 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 43.36 | 1:29.69 | 2:22.39 | 3:04.88 | |||
- | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.39 | 1:31.27 | 2:22.97 | 3:02.86 | |||
2 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 41.53 | 1:29.13 | 2:24.85 | 3:07.27 | |||
- | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 37.05 | 1:18.60 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 38.36 | 1:21.07 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 39.32 | 1:25.56 | |||||
4 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 40.68 | 1:26.78 | |||||
5 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.69 | 1:28.46 | |||||
6 | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 40.09 | 1:28.96 | |||||
7 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 41.26 | 1:29.37 | |||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 44.05 | 1:31.58 | |||||
9 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.45 | 1:31.70 | |||||
10 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.55 | 1:31.98 | |||||
11 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.79 | 1:35.03 | |||||
12 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.68 | 1:36.29 | |||||
13 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 45.24 | 1:38.12 | |||||
14 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.05 | 1:40.81 | |||||
15 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 48.34 | 1:42.29 | |||||
16 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 50.26 | 1:42.69 | |||||
17 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 48.49 | 1:44.13 | |||||
18 | Alexandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | 49.64 | 1:45.34 | |||||
19 | Ellinor Höjendal | 1999 | Tyringe Simsällskap | 51.17 | 1:50.73 | |||||
- | Maja Pettersson | 1999 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.83 | 1:20.86 | |||||
2 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.44 | 1:27.22 | |||||
3 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 40.50 | 1:29.65 | |||||
4 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 42.88 | 1:33.79 | |||||
5 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.39 | 1:33.90 | |||||
6 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 42.32 | 1:34.00 | |||||
7 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 45.34 | 1:35.10 | |||||
8 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 47.81 | 1:37.77 | |||||
9 | Oscar Selméus | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 46.64 | 1:38.86 | |||||
10 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 42.67 | 1:39.29 | |||||
11 | Alexander Wiklund-Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | 46.80 | 1:42.39 | |||||
- | Oscar Lindgren | 1999 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 40.76 | 1:24.16 | |||||
2 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.67 | 1:26.58 | |||||
3 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 42.17 | 1:29.46 | |||||
4 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 43.37 | 1:31.51 | |||||
5 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 44.06 | 1:31.66 | |||||
6 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.38 | 1:32.83 | |||||
7 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.93 | 1:34.56 | |||||
8 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 45.53 | 1:38.50 | |||||
9 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 47.53 | 1:39.64 | |||||
10 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 46.67 | 1:39.88 | |||||
11 | Martina Grövnes | 1998 | S71 | 46.10 | 1:40.26 | |||||
12 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 49.29 | 1:42.97 | |||||
13 | Viktoria Hansen | 1998 | Simsällskapet Delfin | 51.01 | 1:54.14 | |||||
14 | Nellie Stiberg | 1998 | Osby Simsällskap | 54.31 | 1:57.50 | |||||
- | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.41 | 1:21.52 | |||||
2 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.31 | 1:29.32 | |||||
3 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 46.83 | 1:37.33 | |||||
4 | Anton Bengtsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.26 | 1:40.20 | |||||
5 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 47.97 | 1:43.96 | |||||
6 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 48.13 | 1:45.24 | |||||
7 | Daniel Håkansson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 52.51 | 1:45.88 | |||||
- | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Andersson | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 42.78 | 1:29.07 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 43.55 | 1:30.66 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 44.86 | 1:34.27 | |||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 43.83 | 1:35.12 | |||||
5 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 46.41 | 1:37.06 | |||||
6 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.18 | 1:37.10 | |||||
7 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.12 | 1:41.28 | |||||
8 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 47.63 | 1:41.89 | |||||
9 | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 49.36 | 1:43.33 | |||||
10 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 49.88 | 1:43.66 | |||||
11 | Alexandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | 49.45 | 1:46.65 | |||||
12 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 52.48 | 1:48.96 | |||||
13 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 54.47 | 1:52.62 | |||||
14 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 56.02 | 1:53.85 | |||||
15 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 56.87 | 1:57.62 | |||||
16 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 58.97 | 2:03.14 | |||||
17 | Fanny Kristiansson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 1:00.89 | 2:10.77 | |||||
- | Maja Pettersson | 1999 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kajsa Bruno | 1999 | Åhus Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.82 | 1:32.94 | |||||
2 | Gabriel Nilsson | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 50.44 | 1:44.43 | |||||
3 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 50.26 | 1:45.29 | |||||
4 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 51.74 | 1:46.30 | |||||
5 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 49.74 | 1:46.99 | |||||
6 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 53.39 | 1:50.44 | |||||
7 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 52.36 | 1:50.58 | |||||
8 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 53.27 | 1:53.95 | |||||
- | Alexander Wiklund-Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Oscar Selméus | 1999 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 34.25 | 1:09.25 | |||||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 34.33 | 1:10.49 | |||||
3 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 34.61 | 1:11.31 | |||||
4 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 34.83 | 1:11.97 | |||||
5 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 35.23 | 1:13.57 | |||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.26 | 1:14.54 | |||||
7 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 37.56 | 1:15.77 | |||||
8 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 37.26 | 1:15.82 | |||||
9 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.65 | 1:15.95 | |||||
10 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.84 | 1:17.49 | |||||
11 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.99 | 1:17.63 | |||||
12 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.81 | 1:17.75 | |||||
13 | Martina Grövnes | 1998 | S71 | 37.67 | 1:19.21 | |||||
14 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 42.52 | 1:30.48 | |||||
15 | Nellie Stiberg | 1998 | Osby Simsällskap | 45.10 | 1:39.21 | |||||
16 | Viktoria Hansen | 1998 | Simsällskapet Delfin | 48.93 | 1:44.53 | |||||
- | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.93 | 1:06.08 | |||||
2 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.60 | 1:09.15 | |||||
3 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 35.90 | 1:14.56 | |||||
4 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.09 | 1:14.77 | |||||
5 | Anton Bengtsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.17 | 1:18.29 | |||||
6 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 37.24 | 1:20.12 | |||||
7 | Daniel Håkansson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.23 | 1:23.55 | |||||
8 | Daniel Andersson | 1998 | Osby Simsällskap | 48.51 | 1:52.02 | |||||
- | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 33.77 | 1:10.39 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 35.24 | 1:11.95 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 35.79 | 1:14.30 | |||||
4 | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 35.86 | 1:14.58 | |||||
5 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 36.36 | 1:15.90 | |||||
6 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 37.08 | 1:18.75 | |||||
7 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.62 | 1:20.39 | |||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 39.09 | 1:21.20 | |||||
9 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 39.60 | 1:24.29 | |||||
10 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.57 | 1:25.23 | |||||
11 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 41.54 | 1:25.35 | |||||
12 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.04 | 1:27.43 | |||||
13 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.14 | 1:28.07 | |||||
14 | Kajsa Bruno | 1999 | Åhus Simsällskap | 42.33 | 1:28.39 | |||||
15 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 44.17 | 1:31.61 | |||||
16 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.77 | 1:31.86 | |||||
17 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 45.21 | 1:34.52 | |||||
18 | Ellinor Höjendal | 1999 | Tyringe Simsällskap | 47.62 | 1:39.63 | |||||
19 | Alexandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | 46.30 | 1:40.00 | |||||
20 | Fanny Kristiansson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 47.40 | 1:44.72 | |||||
21 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 51.96 | 1:45.43 | |||||
- | Maja Pettersson | 1999 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | DNS | ||||||
- | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ronja Bjerstedt | 1999 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 33.82 | 1:10.52 | |||||
2 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 37.80 | 1:18.16 | |||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 37.22 | 1:18.30 | |||||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 41.03 | 1:25.61 | |||||
5 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.08 | 1:25.89 | |||||
6 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 38.97 | 1:26.60 | |||||
7 | Gabriel Nilsson | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 41.56 | 1:27.93 | |||||
8 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 43.28 | 1:30.56 | |||||
9 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 41.02 | 1:31.28 | |||||
10 | Oscar Lindgren | 1999 | Osby Simsällskap | 45.67 | 1:39.82 | |||||
- | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 1 | 1998 | S71 | 2:25.55 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Jessica Chen | 1998 | 39.88 | 1:18.50 | |||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 34.50 | 1:53.00 | |||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 32.55 | 2:25.55 | |||||||
2 | S 71 Lag 2 | 1998 | S71 | 2:29.09 | ||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Fanny Brink | 1998 | 40.09 | 1:19.23 | |||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 36.52 | 1:55.75 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 33.34 | 2:29.09 | |||||||
3 | Äss Lag 1 Flickor | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 2:43.72 | ||||||
Matilda Andersson | 1999 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Maja Lauritsen | 1999 | 44.19 | 1:26.92 | |||||||
Annie Jensen | 1999 | 42.93 | 2:09.85 | |||||||
Lisa Johansson | 1998 | 33.87 | 2:43.72 | |||||||
4 | Ksls | 1998 | Kristianstads SLS | 2:49.49 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 44.42 | 44.42 | |||||||
Kitty Thai | 1998 | 46.32 | 1:30.74 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 44.03 | 2:14.77 | |||||||
Elin Andersson | 1998 | 34.72 | 2:49.49 | |||||||
5 | Osby Simsällskap Dam | 1998 | Osby Simsällskap | 2:59.30 | ||||||
Alexandra Andrei | 1999 | 49.53 | 49.53 | |||||||
Alexandra Beric | 1999 | 51.33 | 1:40.86 | |||||||
Miranda Orajärvi | 1998 | 37.22 | 2:18.08 | |||||||
Nellie Stiberg | 1998 | 41.22 | 2:59.30 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Äss Lag 1 Pojkar | 1998 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Kss Lag 1 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 1:14.92 | 2:34.65 | 3:55.15 | 5:14.13 | |||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 1:14.44 | 2:34.42 | 3:52.12 | 5:15.59 | |||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:18.84 | 2:44.17 | 4:08.80 | 5:31.34 | |||
4 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 1:18.95 | 2:45.08 | 4:12.43 | 5:38.27 | |||
5 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 1:22.52 | 2:51.93 | 4:18.64 | 5:41.27 | |||
6 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:23.85 | 2:51.99 | 4:18.77 | 5:42.75 | |||
7 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 1:25.69 | 2:55.53 | 4:25.59 | 5:50.52 | |||
8 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:22.77 | 2:52.46 | 4:22.38 | 5:51.58 | |||
9 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:27.01 | 3:00.27 | 4:36.12 | 6:07.22 | |||
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:23.15 | 2:53.25 | 4:24.41 | 5:49.57 | |||
2 | Felix Lundberg | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:28.79 | 3:06.59 | 4:44.07 | 6:18.00 | |||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 35.24 | 1:13.70 | 1:53.41 | 2:31.61 | |||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 35.72 | 1:15.18 | 1:55.71 | 2:34.16 | |||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 37.07 | 1:20.07 | 2:03.56 | 2:44.60 | |||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 38.73 | 1:22.67 | 2:07.02 | 2:49.01 | |||
5 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.61 | 1:24.90 | 2:10.99 | 2:54.95 | |||
6 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 40.65 | 1:26.57 | 2:12.46 | 2:56.05 | |||
7 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 40.15 | 1:28.62 | 2:18.09 | 3:00.46 | |||
8 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.31 | 1:30.23 | 2:18.25 | 3:04.08 | |||
9 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 43.56 | 1:31.19 | 2:18.87 | 3:04.46 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 34.38 | 1:12.79 | 1:52.62 | 2:28.83 | |||
2 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 38.53 | 1:23.11 | 2:10.16 | 2:54.08 | |||
3 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 39.68 | 1:27.06 | 2:13.26 | 2:57.57 | |||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 43.26 | 1:32.37 | 2:23.26 | 3:10.76 | |||
5 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 43.85 | 1:33.27 | 2:24.85 | 3:12.70 | |||
6 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 42.21 | 1:34.79 | 2:29.73 | 3:20.37 | |||
7 | Gabriel Nilsson | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 43.74 | 1:36.61 | 2:29.85 | 3:21.73 | |||
8 | Alexander Wiklund-Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | 44.29 | 1:37.17 | 3:24.31 | 3:24.31 | |||
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 38.22 | 1:21.02 | |||||
2 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.47 | 1:24.89 | |||||
3 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 41.43 | 1:26.06 | |||||
4 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 40.56 | 1:27.85 | |||||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 40.50 | 1:30.14 | |||||
6 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 43.24 | 1:36.06 | |||||
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.66 | 1:22.41 | |||||
2 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.43 | 1:30.46 | |||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 34.70 | ||||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 36.37 | ||||||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 38.55 | ||||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 38.69 | ||||||
5 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 39.23 | ||||||
6 | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 39.43 | ||||||
7 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.65 | ||||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 43.23 | ||||||
9 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.58 | ||||||
10 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.53 | ||||||
11 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 51.91 | ||||||
12 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 56.00 | ||||||
13 | Rebecka Nilsson | 1999 | Sösdala Simsällskap | 58.23 | ||||||
- | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 36.16 | ||||||
2 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 38.92 | ||||||
3 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.14 | ||||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.09 | ||||||
5 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 43.36 | ||||||
6 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 44.78 | ||||||
7 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 46.67 | ||||||
8 | Oscar Selméus | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 47.92 | ||||||
- | Joel Mörck | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
- | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 39.74 | 1:21.37 | |||||
2 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 39.92 | 1:22.60 | |||||
3 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 41.45 | 1:24.11 | |||||
4 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 40.74 | 1:24.24 | |||||
5 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.55 | 1:26.23 | |||||
6 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.43 | 1:29.10 | |||||
7 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 42.96 | 1:30.00 | |||||
8 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.20 | 1:30.43 | |||||
9 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 45.02 | 1:31.29 | |||||
10 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 44.72 | 1:31.93 | |||||
11 | Martina Grövnes | 1998 | S71 | 44.32 | 1:33.85 | |||||
12 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 49.94 | 1:40.06 | |||||
13 | Viktoria Hansen | 1998 | Simsällskapet Delfin | 51.97 | 1:48.17 | |||||
14 | Nellie Stiberg | 1998 | Osby Simsällskap | 50.60 | 1:51.50 | |||||
- | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.65 | 1:20.72 | |||||
2 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 43.03 | 1:25.59 | |||||
3 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 43.15 | 1:26.37 | |||||
4 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 45.14 | 1:31.87 | |||||
5 | Daniel Håkansson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 45.74 | 1:32.08 | |||||
6 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 46.88 | 1:39.37 | |||||
- | Daniel Andersson | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 40.44 | 1:23.25 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 41.77 | 1:25.72 | |||||
3 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 42.77 | 1:27.37 | |||||
4 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.32 | 1:31.85 | |||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 46.42 | 1:33.57 | |||||
6 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.91 | 1:36.18 | |||||
7 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.71 | 1:37.28 | |||||
8 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 47.99 | 1:37.40 | |||||
9 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 52.14 | 1:43.57 | |||||
10 | Alexandra Andrei | 1999 | Osby Simsällskap | 52.92 | 1:46.80 | |||||
11 | Alexandra Beric | 1999 | Osby Simsällskap | 1:55.37 | 1:55.37 | |||||
- | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Persson | 1999 | Sösdala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ronja Bjerstedt | 1999 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.22 | 1:25.73 | |||||
2 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 43.81 | 1:30.26 | |||||
3 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 44.16 | 1:30.74 | |||||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 45.32 | 1:33.41 | |||||
5 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 45.27 | 1:34.56 | |||||
6 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.66 | 1:37.34 | |||||
7 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 47.16 | 1:40.09 | |||||
8 | Gabriel Nilsson | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 50.22 | 1:42.94 | |||||
9 | Oscar Selméus | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 51.50 | 1:43.00 | |||||
10 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 50.32 | 1:44.09 | |||||
11 | Alexander Wiklund-Nilsson | 1999 | Simsällskapet Delfin | 51.54 | 1:44.39 | |||||
12 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 52.51 | 1:46.47 | |||||
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 2 | 1998 | S71 | 2:10.19 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Fanny Brink | 1998 | 32.27 | 1:06.05 | |||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 32.14 | 1:38.19 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 32.00 | 2:10.19 | |||||||
2 | S 71 Lag 1 | 1998 | S71 | 2:10.34 | ||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 32.56 | 1:06.21 | |||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 32.00 | 1:38.21 | |||||||
Jessica Chen | 1998 | 32.13 | 2:10.34 | |||||||
3 | Äss Lag 1 Flickor | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 2:28.52 | ||||||
Lisa Johansson | 1998 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Maja Lauritsen | 1999 | 38.27 | 1:12.29 | |||||||
Annie Jensen | 1999 | 38.98 | 1:51.27 | |||||||
Matilda Andersson | 1999 | 37.25 | 2:28.52 | |||||||
4 | Ksls | 1998 | Kristianstads SLS | 2:33.79 | ||||||
Elin Andersson | 1998 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Kitty Thai | 1998 | 40.65 | 1:15.74 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 40.27 | 1:56.01 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 37.78 | 2:33.79 | |||||||
- | Osby Simsällskap Dam | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kss Lag 1 | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 2:21.70 | ||||||
Alexander Ström | 1998 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 32.61 | 1:07.29 | |||||||
Daniel Håkansson | 1998 | 38.60 | 1:45.89 | |||||||
Viktor Cado | 1999 | 35.81 | 2:21.70 | |||||||
Gren 29, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 18.33 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 18.94 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 20.94 | ||||||
4 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 21.29 | ||||||
5 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 21.33 | ||||||
6 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 21.55 | ||||||
7 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 22.00 | ||||||
8 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 22.39 | ||||||
9 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 24.30 | ||||||
10 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 24.99 | ||||||
11 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 25.03 | ||||||
12 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 25.24 | ||||||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 26.75 | ||||||
14 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 27.93 | ||||||
Gren 30, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 22.00 | ||||||
- | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 16.25 | ||||||
2 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 17.54 | ||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 17.54 | ||||||
4 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 19.81 | ||||||
5 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 20.08 | ||||||
6 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 20.57 | ||||||
7 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 20.78 | ||||||
8 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 22.12 | ||||||
9 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 22.42 | ||||||
10 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 23.03 | ||||||
- | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elna Olsson | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
- | Maja Nowakowski | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 17.98 | ||||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 18.40 | ||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 19.62 | ||||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 24.99 | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 45.76 | ||||||
2 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 51.70 | ||||||
3 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 52.59 | ||||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 54.03 | ||||||
5 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 55.92 | ||||||
6 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 55.96 | ||||||
7 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 56.55 | ||||||
8 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 56.68 | ||||||
9 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 56.89 | ||||||
10 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 57.06 | ||||||
11 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:00.50 | ||||||
12 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:01.50 | ||||||
13 | Alma Andersson | 2002 | S71 | 1:04.01 | ||||||
14 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:12.78 | ||||||
15 | Filippa Brink | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:15.68 | ||||||
- | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | DSQ | ||||||
- | Tova Nilsson | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 57.57 | ||||||
2 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
Gren 35, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.37 | ||||||
2 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.05 | ||||||
3 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 45.46 | ||||||
4 | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | 47.99 | ||||||
5 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 48.79 | ||||||
6 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 49.21 | ||||||
7 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 51.54 | ||||||
8 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 55.44 | ||||||
9 | Linnea Svärd | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 55.50 | ||||||
10 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 56.06 | ||||||
11 | Ida Rosenberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:04.33 | ||||||
- | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elna Olsson | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
- | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Nowakowski | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 47.95 | ||||||
2 | Edvin Carlsson | 2000 | Osby Simsällskap | 54.16 | ||||||
3 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 54.62 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 36.48 | ||||||
2 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.43 | ||||||
3 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.49 | ||||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 40.77 | ||||||
5 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 41.68 | ||||||
6 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.20 | ||||||
7 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 45.02 | ||||||
8 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 45.34 | ||||||
9 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 45.61 | ||||||
9 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 45.61 | ||||||
11 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 46.22 | ||||||
12 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 46.80 | ||||||
13 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 49.97 | ||||||
14 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.53 | ||||||
15 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 52.88 | ||||||
16 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 57.12 | ||||||
17 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:10.20 | ||||||
- | Alma Andersson | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 45.58 | ||||||
2 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 47.63 | ||||||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:04.13 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.93 | ||||||
2 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.26 | ||||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.50 | ||||||
4 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 38.01 | ||||||
5 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 38.86 | ||||||
6 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.63 | ||||||
7 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 40.04 | ||||||
8 | Elna Olsson | 2000 | S71 | 42.70 | ||||||
9 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 44.68 | ||||||
10 | Linnea Svärd | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.73 | ||||||
11 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 48.03 | ||||||
12 | Mimmi Jonsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 48.58 | ||||||
13 | Maja Nowakowski | 2000 | Tyringe Simsällskap | 48.63 | ||||||
14 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 48.91 | ||||||
15 | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 51.21 | ||||||
16 | Ida Rosenberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 53.44 | ||||||
- | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | DNS | ||||||
- | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.10 | ||||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 35.57 | ||||||
3 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 39.21 | ||||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 47.83 | ||||||
5 | Edvin Carlsson | 2000 | Osby Simsällskap | 48.09 | ||||||
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Äss Lag 1 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:49.80 | ||||||
Johanna Weiler | 2000 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Filippa Sundström | 2001 | 50.48 | 1:33.17 | |||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 37.09 | 2:10.26 | |||||||
Emilia Gulin-Johansson | 2000 | 39.54 | 2:49.80 | |||||||
2 | S 71 Lag 1 | 2000 | S71 | 3:03.75 | ||||||
Betty Ottosson | 2000 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 52.65 | 1:36.36 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 45.47 | 2:21.83 | |||||||
Elna Olsson | 2000 | 41.92 | 3:03.75 | |||||||
3 | Osby Simsällskap D L1 | 2000 | Osby Simsällskap | 3:11.84 | ||||||
Frida Karlsson | 2001 | 52.07 | 52.07 | |||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 50.95 | 1:43.02 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 46.79 | 2:29.81 | |||||||
Simone Karlsson | 2001 | 42.03 | 3:11.84 | |||||||
4 | S 71 Lag 2 | 2000 | S71 | 3:27.38 | ||||||
Moa Karlsson | 2002 | 54.93 | 54.93 | |||||||
Erika Persson Bivall | 2001 | 56.95 | 1:51.88 | |||||||
Elsa Brink | 2002 | 50.61 | 2:42.49 | |||||||
Felicia Huynh | 2000 | 44.89 | 3:27.38 | |||||||
- | Äss Lag 3 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Osby Simsällskap D L2 | 2000 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Osby Simsällskap Herr | 2000 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Gren 43, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 43.65 | 1:33.17 | |||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 46.11 | 1:41.22 | |||||
3 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 47.20 | 1:43.85 | |||||
4 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 50.15 | 1:45.74 | |||||
5 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 51.47 | 1:46.79 | |||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 51.95 | 1:47.65 | |||||
7 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 50.60 | 1:48.19 | |||||
8 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 55.78 | 1:53.56 | |||||
9 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:00.31 | 2:09.71 | |||||
10 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 1:01.51 | 2:09.76 | |||||
11 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:01.13 | 2:09.89 | |||||
- | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 49.48 | 1:52.94 | |||||
2 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.48 | 1:53.62 | |||||
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.30 | 1:23.24 | |||||
2 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.78 | 1:29.74 | |||||
3 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.12 | 1:31.00 | |||||
4 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 45.88 | 1:32.46 | |||||
5 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 46.62 | 1:39.00 | |||||
6 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.75 | 1:42.99 | |||||
7 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 51.25 | 1:50.14 | |||||
8 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 56.69 | 1:59.25 | |||||
- | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 43.08 | 1:31.86 | |||||
2 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.45 | 1:39.43 | |||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.60 | 1:39.83 | |||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 47, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 41.99 | ||||||
2 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 46.76 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 47.26 | ||||||
4 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 47.81 | ||||||
5 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 48.51 | ||||||
6 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 49.52 | ||||||
7 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 50.89 | ||||||
8 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 51.09 | ||||||
9 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 51.99 | ||||||
10 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 53.43 | ||||||
11 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 55.25 | ||||||
12 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 59.80 | ||||||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:04.77 | ||||||
14 | Filippa Brink | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:05.35 | ||||||
15 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:12.88 | ||||||
- | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 48, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | Osby Simsällskap | 48.11 | ||||||
2 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:04.42 | ||||||
- | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 49, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 38.86 | ||||||
2 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 40.95 | ||||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.37 | ||||||
4 | Betty Ottosson | 2000 | S71 | 43.06 | ||||||
5 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 45.99 | ||||||
6 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 47.28 | ||||||
7 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 48.61 | ||||||
8 | Linnea Svärd | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 53.17 | ||||||
9 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 53.69 | ||||||
10 | Mimmi Jonsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 55.40 | ||||||
11 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 59.25 | ||||||
12 | Ida Rosenberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
- | Felicia Huynh | 2000 | S71 | DNS | ||||||
- | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | DNS | ||||||
- | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elna Olsson | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 50, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 40.71 | ||||||
2 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 42.21 | ||||||
3 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 50.62 | ||||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 57.82 | ||||||
5 | Edvin Carlsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:01.25 | ||||||
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Äss Lag 1 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:35.68 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Johanna Weiler | 2000 | 39.07 | 1:12.79 | |||||||
Filippa Sundström | 2001 | 41.53 | 1:54.32 | |||||||
Emilia Gulin-Johansson | 2000 | 41.36 | 2:35.68 | |||||||
2 | S 71 Lag 1 | 2000 | S71 | 2:38.58 | ||||||
Betty Ottosson | 2000 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Elna Olsson | 2000 | 42.94 | 1:20.43 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 41.66 | 2:02.09 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 36.49 | 2:38.58 | |||||||
3 | Osby Simsällskap D L1 | 2000 | Osby Simsällskap | 2:50.08 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Filippa Saistam | 2001 | 43.79 | 1:25.09 | |||||||
Emilia Persson | 2000 | 43.57 | 2:08.66 | |||||||
Simone Karlsson | 2001 | 41.42 | 2:50.08 | |||||||
4 | Tyringe SS | 2000 | Tyringe Simsällskap | 3:18.98 | ||||||
Ebba Wiberg | 2000 | 50.53 | 50.53 | |||||||
Mimmi Jonsson | 2000 | 48.34 | 1:38.87 | |||||||
Ida Rosenberg | 2000 | 55.29 | 2:34.16 | |||||||
Maja Nowakowski | 2000 | 44.82 | 3:18.98 | |||||||
5 | Osby Simsällskap D L2 | 2000 | Osby Simsällskap | 3:22.62 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 53.74 | 53.74 | |||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 50.33 | 1:44.07 | |||||||
Frida Karlsson | 2001 | 47.36 | 2:31.43 | |||||||
Ida Ekström | 2002 | 51.19 | 3:22.62 | |||||||
- | S 71 Lag 2 | 2000 | S71 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 05 december 2010 |
Licensierad till: Osby Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |